Žoldáci

Žoldáci jsou jedni z nejlepších bojovníků a nejtvrdších chlapů v celé Kolonii. Jejich společenství vzniklo na popud moudrých mágů Vody, kteří žoldáky najali pro svou osobní ochranu a pro ochranu svého plánu útěku z Kolonie, za což jim samozřejmě platí. Nicméně ruda, kterou dostávají, nesahá do nějakých ohromných výšin. Jedná se spíše o skromné dary. Bohatství ovšem žoldákům plně vynahrazuje slib, který jim mágové dali. A to ten, že je mágové dostanou ven z Kolonie.
Žoldáci žijí spolu s mágy a dalšími lidmi v Novém táboře, kde se těší velkému respektu. Většina nosí těžké modrostříbrné zbroje a v boji používají obouruční meče a sekery. Velitelem žoldáků je Lee, muž, který dříve sloužil jako generál královské armády a do Kolonie byl vhozen za velezradu. Údajně totiž plánoval zabití královy ženy.
Žoldáci, ačkoli to jsou všichni odsouzení trestanci, působí moudrým dojmem, což je bezpochyby výsledkem Leeova vedení. Pokud se k nim chcete přidat, vězte, že Lee mezi své muže nebere jen tak kdekoho.

Kostým - Modrý základ, (ideálně zbroj)