Role Play

Naše hra je založena především na RP hráčů. Proto všechny prosím, aby kladli veliký důraz právě na něj. Snažte se, co nejlépe hrát všechny herní efekty, nemoci a snažte se na situace reagovat právě tak ,jak by to vaše postava udělala.

Kostým
 Jedná se o povinnou součást každé postavy. Měl by být nějak tématicky založen, nejlépe podle herní předlohy a frakce za kterou plánujete jet. Nesmí obsahovat na pohled moderní prvky, takže tenisky, trička s logem (zejména křiklavých barev) nebudou puštěny do hry. Pokud ale takovéto oblečení schováte (např. pod návleky, tuniku atd.), budeme to vzhledem k předpokládané zimě akceptovat. U registrace bude kostým zkontrolován a za hezký kostým dostanete něco málo do hry na víc.
Dobrý základ kostýmu je tunika, kalhoty z přírodní látky a boty z kůže - nejlépe historické.

Vytvoření postavy
Pokud jste v larpu nováčci a nemáte tušení jak založit vlastní postavu, tak tady je menší pomůcka:

Pro začátek stačí vymyslet původ postavy, pár rysů, nebo co postavu mohlo v jejím životě ovlivnit. Do začátku si nevybírejte složité role, protože pak se dostanete do situace, kde nebudete tušit jak reagovat. Podle příběhu si zvolte kostým, vybavení atd. Kupříkladu největší klasika co jde: "Jmenuji se Přemysl. Můj otec byl kovář, který prochlastal dům i s kovárnou. Jediný, co jsem před jeho alko-běsněním uchránil, je tahle obouruční palice. S ní jsem se pak vydal do světa." Pak už jen stačí si udělat kladivo, sehnat kovářskou zástěru, plátěné kalhoty, čapku a máte to, co potřebujete na larp. Co se s postavou bude dít, to už je jen na osudu a vašich rozhodnutích.

Herní stavy
V naší hře je hromada herních stavů, nemocí či závislostí. Většina z nich se dá intuitivně předpovědět, že přijdou, jak probíhají a jak je máte hrát. Snažíte se je hrát co nejlépe a podle zdravého rozumu.
Př.1 - Někdo vás zasáhne koulí a zakřičí "spánek", tak si lehnete na zem  a spíte dokud vás něco nevzbudí (hluk bitvy, někdo s váma nezatřese, nepoleje vás vodou atd.)
Př.2 - Napijete se nápoje a někdo vám pošeptá do ucha "seš otráven, za půl hodiny zemřeš" (podle síly jedu atd. Podmínky otravy, závislosti atp. vám na požádání musí vysvětlit, prostě nevíte co pijete) Postupně hrajete nevolnost, bolesti, křeče a pokud nenajdete pomoc postava umírá.

Seznam herních stavů

1) Únava
Unavenou postavu bolí všechny části těla. Nemůže běhat ani se rychle pohybovat. Únavy se dá zbavit 10 minutovým odpočinkem. Pokud bude postava v této době vyvíjet nějakou další aktivitu, únava se prodlužuje a postava začne náhodně, kdy uzná za vhodné, kolabovat. Při každém zkolabování usne na 5 min. Únavy se lze zbavit pouze 10min odpočinkem a odpočinek při zkolabování se nepočítá.

2) Slabost
Postava je velice unavena, nedokáže běhat ani zvedat těžké předměty. Chodí pomalu a často usíná (dostává stav Spánek). Po 30 minutách efekt slabosti končí a postava získá již jen efekt Únava.

3) Spánek
Jedná se o popis běžného spánku. Postava dostává Sražení a na zemi usne hlubokým spánkem, ze kterého ji pomocí RP dokáže jakýkoliv hráč probudit. Spánek trvá asi 5 minut a je jen na hráči, za jak hluboký ho považuje, ale měl by si vždy s probouzením dát na čas.

4) Sražení
Sražená postava padá na zem (musí se dotýkat zády země) a vypadá ji při tom vše, co drží v rukou (včetně zbraní!). Poté se může pomalu postavit na nohy a věnovat se předešlé činnosti.

5) Omráčení
Omráčená postava ztrácí vědomí a dostává Sražení, ale nezvedá se dalších 5 minut a nevnímá okolí, nesmí se nijak pohybovat, jakoby spala. Po 5 min. se probouzí. Dříve může být probuzena např. třesením, fackami či vodou (ale chvíli to potrvá, je potřeba alespoň 20s snahy o probrání).

6) Opilost
Opilá postava dostává ztrátu koordinace a nedokáže rozumně myslet. Napadají ji různé hloupé nápady (kromě skočení k medvědovi či skákání z hradeb, nebo jiné aktivity, které by ohrozily život hráče a chod larpu!). Postava se motá, nechodí rovně, co budu popisovat...prostě jste, jak zákon káže. Stav trvá asi 10 minut (lze změnit v závislosti na vypitém množství).

7) Intoxikace
Intoxikovaný hráč to asi přehnal s trávou z bažin. Všechny problémy mu odpluly po vodě, je klidný, vyrovnaný, až moc přátelský a přítulný. Nechce se mu bojovat, má hlad a je rád, že nemusí nic dělat (prostě zhulenej). Stav trvá asi 10 min (lze prodloužit dle typu trávy z bažin).

8) Závislost
Postava získala závislost na určitou látku. Tedy tuto látku musí požívat každou hodinu. Pokud vynechá svůj hodinový příděl, postava začíná být agresivní, dostává stav Únava a její jediný cíl je získat si další dávku dané látky. Pokud vynechá dva příděly za sebou, postava dostává Slepotu. Po dalších 20 min je postava ze závislosti i sleposti vyléčena.

9) Chtíč
Základní chtíč znamená, že postava je lehce nadržená. Pokud má možnost, tak se pokusí své choutky uspokojit, ale pokud ne, nebude dělat moc velké problémy a tento stav s rukama v klíně přečká. Rozhodně bude využívat příležitosti ke svádění a podlézání. Chtíč trvá 10 minut.

10) Amnézie
Pokud postava dostane amnézii, vymažou se jí vzpomínky na posledních 15 minut. Neví, co dělala, neví, jak se dostala tam kde je a zřejmě se to bez cizí pomoci nikdy nedozví.

11) Halucinace
Postavě, která je postižena halucinací, se před očima začnou zjevovat nepravdivé, ale velice živé obrazy (které si může vymyslet, pokud vám je někdo nevnukne - neřekne). Okamžitě ustává ve všech svých aktivitách a snaží se tyto přeludy pochytat, vypudit, ukrást a vše co vás zrovna napadne. Postava dává hlasitě najevo, co vidí a snaží se všechny přesvědčit, že je to opravdu skutečné. Tento stav trvá 5 minut.

12) Šílenství
Postavu popadne šílenství. Začne se chovat jako blázen (nemá pud sebezáchovy), má násilnické sklony a zaútočí na všechna nejbližší stvoření v okolí. Trvání tohoto stavu je vždy závislé na jeho zdroji (lektvar/magie/jiné) a bude vám hlášen.

13) Strach
Postava dostává takový strach, že okamžitě bere nohy na ramena a snaží se dostat co nejdále od člověka, z kterého má strach. Utíká plnou rychlostí, nezastavuje se a neohlíží se. Po cca 30ti metrech se postava cítí již bezpečněji, ale k dané osobě se minimálně cca 30 sekund nesmí přiblížit. Běh je doprovázen mohutným řevem a panikou.

14) Ovládnutí
Ovládnutá postava musí plnit příkazy hráče, který ji ovládá a nesmí se protivit jeho vůli. Ovládaný hráč má skelný výraz a neprojevuje nijak emoce. Úkoly, které nijak nesouvisí se hrou, postava plnit samozřejmě nemusí (např. přines mi vodu nebo pivo, přines dříví,uvař jídlo, atd.). Ovládnutí trvá 10 minut.

15) Vyvolání
Vyvolání se vztahuje jen na mrtvého hráče. Pokud mu někdo oznámí, že ho vyvolává, stává se z mrtvého hráče bestie vyvolávajícího a musí poslouchat jeho příkazy. Dostává stav Ovládnutí. Vyvolaný hráč vstane a připojí se ke svému pánu. Po dokončení této role, sdělí hrobníkovy na hřbitově, že byl vyvolán. To mu bude započteno jako bestiářová role. Vyvolání trvá stejně jako ovládnutí 10 minut.

16) Otrava
Otráví postavu. Postavě je následujících 30 minut špatně, zvrací a má průjem. Postava je bílá a občas padá na zem. Po uplynutí 30 minut je již postavě lépe, ale stále občas ventiluje své tekutiny. Po dalších 30 minutách je postava zdravá a již jí je dobře. Celková doba trvání základní otravy je tedy 1 hodina. V alchymii existuje mnoho obměn a variací (vše vždy podrobně popsáno na daném lektvaru).

17) Vzplanutí
Pokud dostane postava Vzplanutí, znamená to, že začala hořet. Hořící postava okamžitě přestane v aktivitě, kterou dosud dělala, začne zběsile pobíhat, řvát a válet se po zemi (RP je na každém z vás, ale musí z toho být jasné, co se děje). Pokud postava nebude do 30ti sekund uhašena, umírá. Uhasit hořící postavu lze za pomocí dalšího člověka, který vás udusá, když se válíte na zemi nebo poleje vodou. Tento stav vyrušuje stav Zamrznutí na dané osobě, daná osoba pak není ničím postižena.

18) Zamrznutí
Kolem hráče se vytvořila kostka ledu. Hráč je uvězněný uvnitř, nemůže se nijak pohybovat ani být zraněn jakoukoli zbraní. Zamrzne v pohybu, který zrovna vykonával. Zamrznutí trvá 10s, poté hráč rozmrzá. Tento stav vyrušuje stav Vzplanutí na dané osobě, daná osoba pak není ničím postižena.

19) Slepota
Postava nevidí nic než černočernou tmu. Hraje RP slepce. Pro velmi odvážné doporučujeme si oči převázat páskou a zkusit si to naostro. Stav trvá 10 minut.

20) Hluchota
Postava je hluchá jak poleno, neslyší žádné zvuky, ani hlasy. Velmi slabě (jakoby z dálky) slyší pouze věci, které jsou jí velmi hlasitým řevem zdůrazňovány. Doporučujeme ucpávky do uší pro pomoc reálného ztvárnění. Stav trvá 10 minut.

21) Němota
Postava nemůže mluvit, i když se o to vší silou snaží. Jediné, co z ní může vycházet, jsou chraplavé zvuky, které ale v žádném případě nepřipomínají jakoukoli řeč. Stav trvá 10 minut.

22) Ztráta koordinace
Postava není schopná se pohybovat bez pádů - co 5 kroků, to pád. Není schopná běhat, ani se nijak rychle pohybovat, je ráda, že se udrží na nohou, což se jí stejně moc nedaří. Stav trvá 10 minut.

23) Ochromení
Postavu postihlo rozsáhlé fyzické ochromení těla. Postava dostává kombinaci stavů Slepota, Hluchota a Ztráta koordinace s dobou trvání 10 minut.