Kovářství

Většina lidí začíná beze zbraně a beze zbroje, a tudíž si takové věci musíte nejdříve obstarat. To znamená, že se musí požadovaná zbraň nebo zbroj vykovat, což je složitý proces, který umí jen pár vyvolených. Kováři také vyrábí spoustu jiných věcí, jako například nástroje potřebné v dalších profesích nebo šperky, které mohou dokonce obsahovat magické vlastnosti. Mimo výroby se samozřejmě kováři starají o opravy poškozených zbrojí a ztupených zbraní. Vše výše uvedené dělá z kovařiny velmi fyzicky a psychicky náročný obor, jelikož je nutné znát velké množství složitých postupů a zároveň tomu je potřeba obětovat značný čas. Na druhou stranu je to řemeslo opravdu hodně výnosné a velice vážené u všech obyvatel, což přináší ve všech směrech nemalé výhody.

Základní princip
1) Surová ruda, která se získá od kopáčů, se roztaví a případně se přidají příměsi tak, aby se zlepšili vlastnosti dané rudy dle potřeby. Finální tavenina se odlije do prutových forem.
2) Pruty oceli se vykovávají do požadovaného výrobku. S tím souvisí doba kování, technologické postupy a případné další potřebné suroviny. 
3)Kovárenské řemeslo má mnoho úrovní a je potřeba postupně rozšiřovat vybavení kovárny, bez kterého nelze některé výrobky vytvářet. Tzn., že na začátku můžete vyrábět pouze základní vybavení a zbraně. Postupně si vylepšujete své dovednosti a vybavení a tím se otevírají možnosti vyrábět lepší zbraně, šperky, zbroje atd.