Alchymie

Každý kdo se rozhodne pro tajemné umění alchymie, si musí jako první najít někoho, kdo ho uvede do tohoto tajuplného světa. Je potřeba najít kteréhokoli mistra v oboru alchymie a přesvědčit ho, aby vás vzal do učení. Takový mistr má již plně zřízenou alchymistickou kolonu a vy tak dostanete možnost ji využívat, pokud byste neměli vlastní. Samozřejmě součástí toho, stát se mocným alchymistou je pořízení vlastního vybavení. Mistr vám jistě dá kontakty a prostory, které můžete k tomuto účelu využívat. Nyní, když jste se stali učedníky, můžete přistoupit k získávání vědomostí a učení se nových lektvarů. Existují dva základní způsoby výuky, které se ve většině případů kombinují.

1) Prvním je přímá výuka receptů. To buďto přímo od mistra, nebo z různých knih a svitků, které můžete ve hře najít. Tento způsob je nejednoduší. Základní principy vás naučí mistr a vy pak jen získáváte přímo recepty na určité lektvary. Díky tomu nepotřebuje bádat a řešit složitosti této profese, ale budete mít sortiment lektvarů, které podle receptu zvládnete kdykoliv připravit.
2) Druhý způsob je již složitější, je to cesta bádaní a studování všech tajů světa alchymie. Díky tomu, po vás bude alchymie daleko pružnější a vy nebudete limitováni recepty, ale budete si tvořit vlastní lektvary, které se vám zrovna budou hodit. Mistr vám opět ukáže základní principy, ale může vás místo receptů, učit přímo jednotlivé druhy efektů a jejich kombinace s jinými efekty. Tyto kombinace pak můžete také zjišťovat z různých knih a svitků a dokonce i z receptů, které vám můžou také pomoci.

Pokud budete chtít takto vytvořit lektvar. Provedete všechny potřebné náležitosti a výsledný lektvar přinesete mistrovi. Popíšete mu přesný postup vaší přípravy a on na základě rozboru daného lektvaru vám může sdělit výsledný účinek. Občas se může stát, že ani mistr přesný účinek nezná a vy dostanete rovnou průvodku, přelepenou páskou tak, že není možné přečíst efekt. Bude potřeba lektvar nejdřív na někom otestovat a až pak pásku strhnout a zjistit, co jste vlastně vytvořili.